Rodzinne podchody budują więź starszych i młodych

Aktualizacja 09.10.2017

07.10.2017 roku Stowarzyszenie „Przyjazna Trójka”, Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Józefa Gielniaka w Kowarach oraz Gmina Miejska Kowary przygotowali na terenie Kowar I Rodzinne Podchody pt. „Rodzinne podchody budują więź starszych i młodych”. Podchody zakończył „Jesienny festyn Trójki” zorganizowany w Szkole Podstawowej Nr 3 im. Józefa Gielniaka w Kowarach.

W podchodach wzięło udział 65 osób w 11 drużynach składających się z babć, dziadków, rodziców i dzieci. Drużyny musiały pokonać trasę wyznaczoną na mapie, odbić 10 piktogramów i wykonać 10 zadań. Zadania polegały na rozwiązaniu krzyżówek, przejściu labiryntów, rysowaniu obrazków po kropkach, kolorowaniu herbu Kowar, udzieleniu odpowiedzi na pytania dotyczące miasta, SP 3 a także roślin i zwierząt, odgadnięcia hasła podchodów oraz wymyślenia prezentacji swojej drużyny.

Wszyscy biorący udział w podchodach wrócili bardzo zadowoleni i co dla organizatorów jest najważniejsze – zapisali się na kolejną edycje w przyszłym roku. Tym razem trasa podchodów prowadzić będzie po kowarskich mostach, które uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 poznają w ramach projektu „Wenecja Karkonoszy”.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z podchodów i festynu oraz relacji filmowej z I Rodzinnych Podchodów pt. „Rodzinne podchody budują więź starszych i młodych”.

Stowarzyszenie „Przyjazna Trojka” serdecznie dziękuje za pomoc w przeprowadzeniu podchodów:

Nadleśnictwu Śnieżka w Kowarach, Januszowi Kwakowi ze sklepu ogólnospożywczego KROPKA w Kowarach oraz Centrum Usług Medycznych i Profilaktyki Zdrowotnej Przedwiośnie w Kowarach.

Link do filmu

Gmina Miejska Kowary, Stowarzyszenie „Przyjazna Trójka” oraz Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Józefa Gielniaka w Kowarach serdecznie zapraszają do udziału w pierwszych rodzinnych podchodach pt. „Rodzinne podchody budują więź starszych i młodych”, które odbędą się dnia 7.10.2017 r. od godz. 10.00 do 14.00. Na zakończenie podchodów na terenie Szkoły Podstawowej Nr 3 odbędzie się „Jesienny festyn z Trójką” w trakcie którego uczestnikom podchodów rozdane zostaną atrakcyjne nagrody.

Celem zabawy jest integracja mieszkańców Kowar i okolic oraz pielęgnowanie nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu w gronie rodzinnym. Celem jest także poznawanie piękna i atrakcji miasta w którym mieszkamy.

Zgłoś swój udział w podchodach, zapoznaj się z regulaminem i wypełnij formularz zgłoszeniowy!