Co wiesz o Kowarskiej Starówce? Quest dla najmłodszych!

Jeżeli jesteś dzieckiem (lub przynajmniej się nim czujesz) możesz wziąć udział w najnowszej zabawie, którą specjalnie dla Was przygotowało Miasto Kowary. Jest to quest, w którym liczyć się będzie spostrzegawczość, wiedza, kondycja i odrobina determinacji.

Oto w skrócie reguły naszej zabawy:

W Informacji Turystycznej w Kowarach czeka na Ciebie ulotka z tzw. planszą gry. Poproś o nią. Następnie udaj się na krótki spacer po Kowarskiej Starówce. Pamiętaj, że każda kamienica przy kowarskim deptaku (ulica 1 Maja) ma swój unikalny numer. Po jednej stronie ulicy stoją domy o numerach parzystych, po drugiej te nieparzyste. Patrz uważnie, szukaj tych numerów na ścianach kamienic i wpisz je w odpowiednich polach w ulotce. Jeżeli na budynku brakuje numeru zapytaj o niego w sklepie lub punkcie usługowym znajdującym się na parterze danej kamienicy. Po zebraniu tych informacji musisz wykonać z tymi liczbami podane w ulotce działanie matematyczne. Jeżeli masz z tym problem poproś o pomoc rodziców lub opiekunów. Pamiętaj licząc, że można korzystać z kalkulatora (każdy telefon komórkowy go posiada). Końcowy wynik okaże się bardzo ważną dla Kowar historyczną datą. Wpisz do ulotki z jakim wydarzeniem z dziejów miasta związana jest ta data. Podpowiedź znajdziesz bez trudu w kowarskim ratuszu – wystarczy tylko uważnie patrzeć. Po wykonaniu zadania podejdź z ulotką do Informacji Turystycznej w Kowarach po swój upominek. Uwaga: ilość upominków ograniczona. Gra trwa do wyczerpania upominków. Powodzenia!

Projekt pn. „Udostępnienie kulturowych i historycznych atrakcji miast Kowary i Vrchlabi” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu Państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa