Czytelniczy flash-mob! Kowary czytają Tuwima

 Aktualizacja 09.10.2017 

 

W piątek 6 października na Kowarskiej Starówce odbył się Flash mob – akcja, podczas której przypadkowe osoby oraz uczniowie kowarskich szkół zebrały się w publicznym miejscu, by wspólnie czytać poezje Tuwima.
W ten niekonwencjonalny sposób chciano uczcić pamięć poety Juliana Tuwima, który dokładnie 70 lat temu ( w 1947 r.) przyjechał do Kowar i spędził u nas swój pierwszy urlop po powrocie do Polski.
Czytelniczy flash mob: „Kowary czytają Tuwima” zorganizowany został przez Miejską Bibliotekę Publiczną i uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kowarach.

Tą akcją chcemy także zachęcić wszystkich, bez względu na wiek, by sięgali po poezję. Czytanie jej rozbudza wyobraźnię i pozwala miło spędzić czas.

Jeśli akcja wszystkim się spodoba to na przyszły rok na pewno będzie powtórka.

 

 


Flash mob to akcja, podczas której przypadkowe osoby zbierają się w publicznym miejscu, by wspólnie uczestniczyć w kilkuminutowym zdarzeniu, które jest zaskakujące dla przypadkowych przechodniów. To zabawa, podczas której mamy szansę przekazać wspólnie jakąś ideę.

Czytelniczy flash mob: „Kowary czytają Tuwima” organizowany jest przez Miejską Bibliotekę Publiczną i uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kowarach.

W ten niekonwencjonalny sposób chcemy uczcić pamięć poety Juliana Tuwima, który dokładnie 70 lat temu ( w 1947 r.) przyjechał do Kowar i spędził u nas swój pierwszy urlop po powrocie do Polski.

Przy tej okazji chcemy również zachęcić wszystkich, bez względu na wiek, by sięgali po poezję. Czytanie jej rozbudza wyobraźnię i pozwala miło spędzić czas.

Zatem zabierzcie swój ulubiony tomik poezji Tuwima i dołączcie do naszej akcji!

Plan działania:

  • Spotykamy się 6 października (piątek) przed Urzędem Miasta
  • Zabieramy ze sobą dowolny tomik wierszy Tuwima
  • Zajmujemy ławki, krzesełka, leżaki
  • Start: godzina 13.00