Karta Dużej Rodziny teraz także w wersji mobilnej

Zachęcamy Państwa do składania wniosków o przyznanie Karty Dużej Rodziny, od 01.01.2018r. także w formie elektronicznej umożliwiającej wyświetlanie karty na swoich urządzeniach mobilnych.
Karta Dużej Rodziny w formie elektronicznej ma wiele zalet: m.in. członkowie rodzin wielodzietnych nie muszą czekać kilku tygodni na wyprodukowanie kart. Karty są udostępniane w przeciągu kilku minut od momentu pozytywnego rozpatrzenia wniosku i wysłania zamówienia na karty.

Kolejną zaletą jest możliwość wyświetlania przez rodziców i małżonków rodziców także kart pozostałych członków rodziny, co jest bardzo przydatne.

Ponadto aplikacja mKDR pozwala na szybkie i łatwe znalezienie najbliższych Partnerów Karty Dużej Rodziny dzięki usłudze geolokalizacji, jest zatem bardzo atrakcyjnym narzędziem w znacznym stopniu ułatwiającym rodzinom wielodzietnym korzystanie z przysługującym im zniżek.

Wnioski można składać drogą elektroniczna za pośrednictwem Portalu Informacyjno- Usługowego Emp@tia oraz w gminie właściwej ze względu na miejsce zamieszkania.

 

Więcej informacji:

Link do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 

Infografika Mobilna Karta Dużej Rodziny

 

Karta Dużej Rodziny: Pomoc i Regulamin