Komunikat dotyczący jakości wody wodociągu w Kowarach

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jeleniej Górze informuje że w dniu 13.06.2018r. zostały pobrane próbki do badań jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi z wodociągu publicznego “Kowary”. Badania próbek wykazały przekroczenie parametrów mikrobiologicznych . Na podstawie wyników badania wody stwierdzono że woda wodociągowa w rejonie ulic:

Wiejskiej, Kowalska, Staszica, Klonowa, Lipowa, Brzozowa,
Ogrodowa, Rejtana, Polna, Św. Anny, Waryńskiego

tymczasowo nie nadaje się do picia.

Woda z kranu nadaje się do picia, przygotowania zimnych napojów i potraw, mycia owoców i warzyw, wytwarzania lodu, mycia naczyń kuchennych i sztućców oraz szorowania zębów tylko po przegotowaniu.

Wodę należy doprowadzić do wrzenia i gotować przez cztery minuty. W razie potrzeby odstawić do ochłodzenia bez dodatku lodu. Woda z kranu nadaje się do mycia oraz kąpieli w wannie i pod natryskiem ale nie należy dopuszczać aby dostała się do jamy ustnej.

W przypadku utrzymywani się złej jakości wody lub jej poprawy będą ogłaszane kolejne komunikaty.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jeleniej Górze powiadomił o zaistnieniu takiej sytuacji Urząd Miasta w Kowarach oraz Karkonoski System Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.

Link do komunikatu (Plik PDF)