Mikołajkowy Turniej Sportowy w Kowarach

Za nami kolejne polsko-czeskie zmagania sportowe w ramach realizacji projektu pn. ”Vrchlabi i Kowary wspierają wysportowane dzieci” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu Państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

W dniu 6 grudnia w wigilię św. Mikołaja 2017r na hali sportowej SP1 zorganizowany został Mikołajkowy Turniej Sportowy. W zawodach wzięły udział dzieci z SP1 i Sp3 w Kowarach oraz uczniowie z Zakladni skola w Vrchlabi. Organizatorami wydarzenia była SP1 w Kowarach oraz Gmina Miejska Kowary. Intencją polsko-czeskiego spotkania była maksymalna integracja dzieci i kadry pedagogicznej z Polski i Czech, lepsze poznanie się i  przełamanie bariery językowej. Organizatorzy poza konkurencjami sportowymi w mieszanych grupach, zagwarantowali najmłodszym uczestnikom wiele ciekawych atrakcji i niespodzianek tj. zajęcia fitness, zumba, sztuki walki czy marsz po kowarskiej Starówce z kijkami nordic walking. Atrakcją turnieju były występy sceniczne przygotowane przez nauczycieli i uczniów z SP1, a także wizyta św. Mikołaja oraz jego najlepszego pomocnika – Konika Tradycjusza – żywej maskotki z Kowar, która uczestniczyła z dziećmi w zajęciach. W ramach projektu mogliśmy również doposażyć szkołę w sprzęt sportowy: piłki do gry w nogę, piłki do siatkówki, piłki koszykówki, piłki do gry ręcznej, piłki do skakania, kije nordic walking czy zestaw do kwadranta, które to został wykorzystane podczas Mikołajkowego Turnieju.

Zorganizowany Turniej Mikołajkowy to drugie z 8 przewidzianych w ramach wspólnego projektu spotkań sportowych. Zapraszamy do fotorelacji:

Realizując wspólny projekt pn. “Vrchlabi i Kowary wspierają wysportowane dzieci” pragniemy zbudować trwałe fundamenty współpracy pomiędzy szkołami w miastach partnerskich. Istotą dotychczasowych kontaktów były krótkie wizyty 3-4 razy w roku dzieci i młodzieży z kowarskich i vrchlabskich szkół. Krótkie wizyty nie pozwoliły zrealizować celu głównego, jaki został zaplanowany, a była nim integracja dzieci i szkół z Kowar i Vrchlabi, lepsze poznanie się i  przełamanie bariery językowej. Dzięki projektowi będziemy mogli wzmocnić zakres współpracy naszych szkół, wymienić doświadczenia z zakresu edukacji sportowej z partnerem czeskim, a przy okazji promować aktywny wypoczynek, zasady gry fair play oraz zapoznać uczestników projektu z atrakcjami turystycznymi obu miast partnerskich. Dzięki projektowi zarówno dzieci jak i dorośli będą mieli okazję przełamać barierę językową, poznać zwyczaje i kulturę sąsiadów i wzmocnić partnerskie więzi. “Vrchlabi i Kowary wspierają wysportowane dzieci” jest projektem komplementarnym przygotowanym przez Gminę Kowary, w odpowiedzi na propozycję projektu partnera czeskiego.
Więcej informacji o projekcie znaleźć można na stronie: http://turysta.kowary.pl/projekty-unijne/vrchlabi-i-kowary-wspieraja-wysportowane-dzieci/

Projekt pn. .”Vrchlabi i Kowary wspierają wysportowane dzieci” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu Państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.