Nowa instalacja artystyczna w centrum Kowar

Uprzejmie informujemy, że kowarskie Stowarzyszenie Eurojedynka Organizacja Pożytku Publicznego KRS 0000176381 przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Kowarach realizuje projekt pn. “Utworzenie miejsca spotkań, integracji i odpoczynku w centrum Kowar”. Jednym z elementów tego projektu jest widoczna na zdjęciu duża ławka z rzeźbionym oparciem wykonana przez lokalnego artystę – Pana Wernera Pietrzyka. Ławka znajduje się przy ul. Jagiellończyka w Kowarach.

Jeszcze w tym roku obok ławki powstanie rzeźba górnika, ułatwiająca najmłodszym pociechom wejście na naszą nową kowarską instalację artystyczną. W przyszłym zaś roku w ramach tego samego projektu planowana jest min. budowa przy ul. Jagiellończyka muszli koncertowej z malowidłami nawiązującymi do górniczej przeszłości miasta.

Głęboko wierzymy w pozytywny odzew projektu i mamy ogromną nadzieję, że powstała infrastruktura posłuży na długie lata mieszkańcom i przybywającym do Kowar turystom.

Niniejszy projekt realizowany jest w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Skip to content