Pierwsze czesko-polskie zmagania sportowe za nami – fotorelacja

Za nami pierwsze sportowe zmagania w ramach realizacji projektu pn. ”Vrchlabi i Kowary wspierają wysportowane dzieci” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu Państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

26 września br. na przyszkolnym boisku czeskiego partnera projektu czyli Zakladni skola Vrchlabi odbyły się zawody lekkoatletyczne, w których udział wzięli również uczniowie starszych klas szkół podstawowych nr 1 i 3 w Kowarach. Zorganizowane we wrześniu zawody lekkoatletyczne to pierwsze z ośmiu zaplanowanych w projekcie spotkań kowarskich i vrchalbskich szkół. Zapraszamy do fotorelacji ze spotkania.

Więcej zdjęć również na stronie: http://fotojn.rajce.idnes.cz/Krkonosske_sportovni_hry_-_Vrchlabi_26.9.2017/

Realizując wspólny projekt pn. “Vrchlabi i Kowary wspierają wysportowane dzieci” pragniemy zbudować trwałe fundamenty współpracy pomiędzy szkołami w miastach partnerskich. Istotą dotychczasowych kontaktów były krótkie wizyty 3-4 razy w roku dzieci i młodzieży z kowarskich i vrchlabskich szkół. Krótkie wizyty nie pozwoliły zrealizować celu głównego, jaki został zaplanowany, a była nim integracja dzieci i szkół z Kowar i Vrchlabi, lepsze poznanie się i  przełamanie bariery językowej. Dzięki projektowi będziemy mogli wzmocnić zakres współpracy naszych szkół, wymienić doświadczenia z zakresu edukacji sportowej z partnerem czeskim, a przy okazji promować aktywny wypoczynek, zasady gry fair play oraz zapoznać uczestników projektu z atrakcjami turystycznymi obu miast partnerskich. Dzięki projektowi zarówno dzieci jak i dorośli będą mieli okazję przełamać barierę językową, poznać zwyczaje i kulturę sąsiadów i wzmocnić partnerskie więzi. “Vrchlabi i Kowary wspierają wysportowane dzieci” jest projektem komplementarnym przygotowanym przez Gminę Kowary, w odpowiedzi na propozycję projektu partnera czeskiego. Więcej informacji o projekcie znaleźć można na stronie: http://turysta.kowary.pl/projekty-unijne/vrchlabi-i-kowary-wspieraja-wysportowane-dzieci/

Projekt pn. .”Vrchlabi i Kowary wspierają wysportowane dzieci” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu Państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.