Razem przez 10 lat !

„Razem przez 10 lat” tak oto Alina Pawłowska i Barbara Sokołowska zapraszają mieszkańców i przyjaciół na swoje jubileuszowe spotkanie. Przedstawią w „pigułce” swoją artystyczną drogę, będzie mini koncert na fortepianie zagra Fryderyk Pacak oraz wystawa „liściaków”. Przedstawią majowe wydania nowych książeczek „Zatrzymane w kadrze” i
„Szczęśliwe chwile”.

Kilka słów o Alinie Pawłowskiej. Przyjechała do Kowar w 1968 roku., pracowała w sanatorium Wysoka Łąka jako farmaceutka, przez długie lata była radną w naszym urzędzie i powiecie, odznaczona medalem „Zasłużony dla miasta Kowary”, jak sama mówi od zawsze pisała rymowanki.

W 2008 r. powstaje pierwszy tomik ilustrowany liściakami pt. „Oczarował mnie świat”.
Swoje prace pokazują w wielu miastach. Były w Dusznikach Zdroju, Otmuchowie, Nysie, Kłodzku, Prudniku, Dzierżoniowie, Jeleniej Górze, Karpaczu, we Wrocławiu na zaproszenie Politechniki Wrocławskiej, czy Muzeum Etnograficznego, na kowarskich kiermaszach zawsze są.

Promują nasze miasto nie tylko w Polsce ale i też na świecie. Prace ich są u misjonarzy w RPA, w Anglii, Hiszpanii, USA, Japonii.
Odznaczone wieloma nagrodami min w 2017roku zostały laureatem w konkursie w kategorii „Najciekawszy produkt karkonoski” w Wystawie Produktów Regionalnych „Wyprodukowano pod Śnieżką”

Alina Pawłowska młoda duchem 89lat przygotowuje następny tomik „Piękno Karkonoszy” a Barbara Sokołowska już nakleja nowe liściaki.
Zapraszamy do Stowarzyszenia Miłośników Kowar w sobotę 12 maja o godz. 16.00