Spacer po Kowarskiej Starówce i obiektach muzealnych miasta

W najbliższa sobotę – 7 lipca br. rozpoczynamy naszą tegoroczna przygodę z wakacyjnymi “Spacerami po Kowarach z Przewodnikiem”. Na pierwszy ogień pójdzie “Spacer po Kowarskiej Starówce i obiektach muzealnych miasta”. Start wędrówki o godzinie 10:00, zbiórka przed Informacją Turystyczną (Kowary, ul. 1 Maja 1a – ratusz).

Trasa pierwszego spaceru obejmuje m.in.: zwiedzanie wnętrza klasycystycznego ratusza z Salą Rajców i wystawą “Z kart historii miasta. Kowary 1513 – 2013” oraz podziwianie zbiorów na temat kowarskiego górnictwa, tkactwa, kolejnictwa i lecznictwa znajdujących się w miejskich Salach Tradycji w Centrum Integracji. Pokazane zostanie także wnętrze i zakamarki Kościoła Parafialnego pw. Imienia Najświętszej Maryi Panny. Na zakończenie będziemy podziwiać autorską wystawę lasek, kijów pasterskich i kosturów pana Jerzego Jakubowa w dawnej kolejowej wieży ciśnień.

Spacer poprowadzi nasz miejski przewodnik pan Bernard Utrata. Udział w wędrówce jest bezpłatny. Uczestnicy spacerów powinni zapoznać się z ich regulaminem na stronie: https://turysta.kowary.pl/spacery-po-kowarach-z-przewodnik…/