Spacery po Kowarach z przewodnikiem – edycja 2018

Jak co roku (to już nasza kowarska wakacyjna tradycja) zapraszamy wszystkich tych, którzy chcieliby poznać historię i sekrety urokliwych Kowar do udziału w cotygodniowej sobotniej akcji pod nazwą: “Spacery po Kowarach z przewodnikiem”. W każdą wakacyjną sobotę (o ile pozwoli na to pogoda) odbędzie się bezpłatny wakacyjny spacer, który poprowadzi Bernard Utrata. Podczas wycieczek uczestnicy poznają wiele ciekawych miejsc, tajemniczych historii i nieodkrytych zagadek. Każdą wycieczkę zaczynamy o godzinie 10:00 we wskazanym miejscu 🙂

Poniżej plan i tematy wypraw:

♥ 07.07.2018 – SPACER PO MUZEALNYCH OBIEKTACH MIASTA i KOWARSKIEJ STARÓWCE
ZBIÓRKA: przed Informacją Turystyczną w Ratuszu przy ul. 1 Maja 1a.

♥ 14.07.2018 – SZLAKIEM KOWARSKICH SANATORIÓW ORAZ KSIĘŻNICZKI FEODORY
ZBIÓRKA: skwerek przy przy skrzyżowaniu ulic Dworcowej i Jeleniogórskiej.

♥ 21.07.2018 – SZLAKIEM TRADYCJI GÓRNICZYCH
ZBIÓRKA: „Skansen Górnictwa kowarskiego. Ścieżka dydaktyczna” przy ul. II Władysława Jagiellończyka.

♥ 28.07.2018 – SZLAKIEM KOWARSKIEGO PRZEMYSŁU LEKKIEGO
ZBIÓRKA: plac przed wejściem do Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska (przy kasach), ul. Zamkowa 9.

♥ 04.08.2018 – SZLAKIEM ELIZY RADZIWIŁŁÓWNY
ZBIÓRKA: Parking przy głównej bramie wjazdowej dawnej Fabryki Dywanów „KOWARY” S. A., ul. Zamkowa 9.

♥ 11.08.2018 – SZLAKIEM KOWARSKIEJ PRZYRODY
ZBIÓRKA: Parking przed dawną noclegownią „Kuźnica”, przy ul. Leśnej 1a skrzyżowanie ulic Władysława II Jagiellończyka i Leśna).

♥ 18.08.2018 – SZLAKIEM TAJEMNICY FABRYKI MASZYN „KOWARY”
ZBIÓRKA: plac przy dawnym dworcu kolejowym, ul. Dworcowa.

♥ 25.08.2018 – SZLAKIEM HISTORII KOWARSKIEGO URANU
ZBIÓRKA: ostatni przystanek autobusowy na ul. Wiejskiej 70 – przy dawnej stołówce Kopalni „Wolność”

Udział w spacerach z przewodnikiem jest bezpłatny. Każdy idzie na własną odpowiedzialność i powinien się ubezpieczyć we własnym zakresie. Obowiązuje strój i buty adekwatne do pogody. Więcej szczegółów przed każdym sobotnim spacerem 🙂

REGULAMIN SPACERÓW PO KOWARACH Z PRZEWODNIKIEM

1. Organizatorem spacerów jest i wędrówek: Gmina Miejska Kowary, ul. 1 Maja 1a, 58-530 Kowary.
2. Spacery i wędrówki odbywają się w soboty lipca i sierpnia br. Informacje o trasach wycieczek
i dokładnych datach spacerów i wędrówek podane będą na plakatach i stronie internetowej Miasta: www.kowary.pl
3. Oferta spacerów i wędrówek jest skierowana do osób indywidualnych (dorośli, rodziny z dziećmi). Udział osób poniżej 18 lat jest możliwy jedynie pod opieką rodzica.
4. Udział w spacerze i wędrówce jest nieodpłatny!
5. Uczestnicy spacerów i wędrówek samodzielnie ponoszą koszty wstępów jeżeli zwiedzanie płatnej atrakcji turystycznej ujęte jest w programie spaceru.
6. Organizatorzy nie pokrywają kosztów wyżywienia. Organizatorzy nie pokrywają kosztów ubezpieczenia NNW. Uczestnicy samodzielnie zawierają i pokrywają koszty ubezpieczenia NNW.
7. We wszystkich przypadkach losowych (np. kradzieże, zasłabnięcia, itp.), Organizator nie ponosi odpowiedzialności za dane zdarzenie.
8. Uczestnicy powinni posiadać właściwe przygotowanie do wędrówki po mieście oraz terenie podgórskim (plecak, strój, obuwie, prowiant, napój etc.).
9. Każdy spacer, w zależności od długości trasy i programu, trwać może od 2 do 5 godzin. Do czasu spaceru nie wlicza się czasu poświęconego na dojście do punktu zbiórki i powrót do miejsca zakwaterowania.
10. Program spacerów i wędrówek ze względu na warunki pogodowe może ulec zmianie.
W wyjątkowych przypadkach spacer może się nie odbyć z powodu złej pogody. Ostateczną decyzję w sprawie przeprowadzenia lub odwołania wycieczki podejmuje Organizator po konsultacji z przewodnikiem.
11. Osoba uczestnicząca w wycieczce wyraża zgodę na wykorzystanie jej wizerunku w rozumieniu Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wykorzystanie to dotyczy niekomercyjnego umieszczenia zdjęć z wycieczki na stronie www.kowary.pl oraz materiałach promocyjnych Miasta Kowary.
12. Spacery i wędrówki przeznaczone są dla turystów indywidualnych oraz rodzin.

Serdecznie zapraszamy!