Sukces filmu “Kowary – u nas biega się najlepiej”

Miło nam poinformować, że nasz promocyjny klip pt. “Kowary – u nas biega się najlepiej” zdobył nagrodę na “XII FilmAT Film, Art &Tourism Festiwal 2017”.

Film ten został wykonany jesienią ubiegłego roku, na zlecenie Gminy Miejskiej Kowary, przez firmę M.Brothers Studio, w której działa nasz wybitnie zdolny mieszkaniec Rafał Musiałek. Klip został uznany przez jury tegorocznego Festiwalu za najlepsze dzieło w kategorii “SPORT”.

“Kowary – u nas biega się najlepiej” pokazuje naszą miejscowość jako miejsce wprost stworzone do uprawiania biegów oraz ruchu na świeżym powietrzu. Dzięki temu, że blisko stąd zarówno na szlaki Karkonoszy, jak i Rudaw Janowickich coraz więcej mieszkańców i odpoczywających tu turystów uprawia tą wymagającą dyscyplinę sportu, jakim są biegi górskie. Tak jak w filmie powiedziała pewna mądra Pani… “Kowary są fajne, bo buty wiążesz w mieście, a za chwilę wycisk dajesz sobie w lesie”…

Klip nasz jest efektem współpracy miasta z grupą zapaleńców realizujących swoje sportowe pasje w lokalnym teamie pod nazwą “Kowary Biegają”. Głównymi bohaterami filmu są nasi sympatyczni kowarzanie: Konrad Biela, Mariola i Mirek Kaneccy oraz ich wyjątkowy labrador Maja.

Wszystkim, którzy przyczynili się do stworzenia tego nagrodzonego dzieła gratulujemy, a Państwa zapraszamy do obejrzenia filmu.