Trzech nowych Honorowych Obywateli Miasta Kowary

W dniu wczorajszym, tj. 11 października br., na uroczystej Sesji Rady Miejskiej w Kowarach trzech mieszkańców naszego miasta: pani Gabriela Kolaszt oraz panowie Bernard Utrata i Ludwik Szulia otrzymali zaszczytny tytuł Honorowego Obywatela Miasta Kowary.

Wiemy, że cała nasza trójka Honorowych Obywateli Miasta Kowary jest ogromnej większości mieszkańcom Kowar dobrze znana, ale dla tych którzy z jakiś powodów nie mieli okazji z naszymi nowymi „zasłużonymi” się zetknąć napiszemy  o nich kilka słów.

Pani Gabriela Kolaszt jest od wielu lat Przewodniczącą Stowarzyszenia Miłośników Kowar. Działa społecznie i wraz z innymi członkami SMK poświęca swój prywatny czas dla lokalnej społeczności. To prężnie działające kowarskie Stowarzyszenie obchodzi w tym roku okrągły jubileusz 25 lecia swojej działalności. Przypomnimy, że członkowie tej organizacji prowadzą małe muzeum i galerię w jednym, czyli popularny Dom Tradycji Miasta Kowary, przy ulicy Górniczej 1. Tam też na tzw. dyżurach panią Gabrysię spotkać najłatwiej.

Pan Bernard Utrata, czyli popularny nasz Pan Benek, to społecznik, miłośnik regionu.Od roku 2014 Bernard Utrata niemal codziennie, jako wolontariusz, opiekuje się wystawami i historycznymi eksponatami w miejskich Salach Tradycji – będących częścią Centrum Integracji i Tradycji Miasta. Chętnie dzieli się tam swoją ogromna wiedzą z odwiedzającymi tę instytucję gośćmi oraz oprowadza liczne grupy zorganizowane nie pobierając za to żadnej opłaty.
W wolnych chwilach nasz wolontariusz pisze przewodnik po Kowarach i regionie oraz uzupełnia kalendarium historyczne naszego miasta.

Pan Ludwik Szulia to założyciel i wieloletni dyrektor Kowarskiej Orkiestry Rozrywkowej. Przez ten znany w naszym mieście zespół przez ostatnich 30 lat przewinęło się już zapewne grubo ponad setka muzyków. Pan Ludwik zawsze był dla wszystkich cierpliwym nauczycielem, a jego aranżacje znanych rozrywkowych standardów sprawiają, że naszej Orkiestry zawsze słucha się z przyjemnością.

Wszystkim Honorowym Obywatelom Miasta Kowary gratulujemy i liczymy na ich dalsza bezinteresowną działalność dla Miasta i jego mieszkańców.

Na koniec wczorajszej uroczystości dodatkowo władze miasta w tym dniu podziękowały panu Czesławowi Mikickiemu za wieloletnie pełnienie funkcji Sekretarza Miasta.