Tuk Tuk Cinema, czyli opowieść o indyjskim skuterze, świętym Gangesie i Bolku i Lolku.

Bardzo serdecznie zapraszamy na ostatnie w tym roku spotkanie z cyklu Biblioteka Podróżnika.

Naszym gościem będzie Robert Maciąg –znany podróżnik, laureat dwóch Trawlerów miesięcznika National Geographic (za „Podróż Życia” i „Podróżniczą Książkę Roku”) oraz nagrody Podróżnika Roku miesięcznika „Podróże”.

W 2015 roku pan Robert wyruszył w wyjątkową podróż do Indii. Dlaczego wyjątkową? Dowiecie się Państwo 20.12.2017 w środę, o godzinie 17.00.

Kino za Rogiem
Wstęp wolny!!!!

O TukTukCinema:

Czy można indyjską auto rykszę, spalinowego tuk tuka, trzy kołowe coś o 7 koniach mechanicznych przerobić na objazdowe kino? Można!

Taki był przynajmniej plan. Jeszcze rok temu.

A co zrobić, jeżeli załatwienie wszystkich pozwoleń trwa za długo, a czas czekania na permity “zależy od wysokości łapówki”? Można zrobić to samo, ALE NA SKUTERZE! Indyjskiej Hondzie o zawrotnej mocy 7 KM choć hindusi twierdzą, że to nie możliwe.

W marcu kino ruszyło wzdłuż Gangesu, najświętszej rzeki Indii, serca hinduskiej kultury i historii, z Riszikeszu do Kalkuty, jadąc jak najbliżej rzeki, odwiedzając małe wsie i wielkie miasta. 2500 kilometrów.

W ciągu 3 tygodni, aż 12 razy, udało się rozłożyć ekran (lub znaleźć białą ścianę) i zrobić polskie kino. Pełne Bolka i Lolka oraz Reksia. TukTuk Cinema, to wesoły projekt podróżniczy, przybliżający innym polski humor i kulturę. Pokazujący innym to przy czym my sami kiedyś się bawiliśmy. Projekt który trwa nadal ciągnięty przez hinduskich przyjaciół zafascynowanych pomysłem.

[Prezentacja obejmuje 1,5 godzinną opowieść o ludziach Gangesu, o zmieniającej się rzece i jej krajobrazach, oraz o Bolku i Lolku poznających indyjskie dzieciaki i indyjskich dzieciakach poznających Bolka, Lolka i Reksia.]

O Robertcie “Robbie” Maciągu:

Mam 41 lat i od 18 jeżdżę po świecie. Autostopem, rowerem czy samolotem. Na rok, na półtora lub na kilka dni. Daleko i blisko. Nie ma to dla mnie większego znaczenia byle tylko spotkać człowieka i czegoś się nauczyć.

Lubię spotykać ludzi i opowiadać później o nich. Napisałem o nich kilka książek podróżniczych, więc z TukTukCinema powstanie prawdopodobnie kolejna.

Byłem w Indiach już kilka razy, ale jeszcze nigdy z kinem

Na co dzień prowadzę warsztaty entograficzne i podróżnicze dla dzieci i młodzieży. Zarażam ich pasją do podróży i zrozumieniem dla innych ludzi i ich kultury.

Jestem laureatem m.in. dwóch Travelerów.