Wizyta członków stowarzyszenia zu Hause e.V. z Lipska

W dniu wczorajszym, już po raz kolejny, odwiedziła nas zaprzyjaźniona grupa z niemieckiego Stowarzyszenia zu Hause e.V. Leipzig, które skupia przyjaciół naszego miasta. Głównym celem odwiedzin naszych gości z Lipska było zwiedzanie i poznawanie ciekawych miejsc w Kotlinie Jeleniogórskiej.

Grupa pod przewodnictwem Pana Jörga Kretschmera każdego roku przywozi do nas jakąś niespodziankę. Tym razem w tej roli wystąpił potomek zacnego śląskiego rodu arystokratycznego Schaffgotschów. Przypominamy, że ród ten od XIV wieku władał ziemiami po dzisiejszej polskiej stronie Karkonoszy, a do lat 30-tych XVII wieku Schaffgotschowie byli także właścicielami miasta Kowary.

Wizyta gości z Niemiec jak zawsze przebiegła w przyjacielskiej, omalże rodzinnej, atmosferze.