X Najazd Św. Mikołajów na Kowary

Jubileuszowa, dziesiąta edycja “Najazdu Św. Mikołajów na Kowary” odbyła się w niedzielę 16 grudnia. Tego dnia na placu przy ul. Jagiellończyka, pomimo mroźnej pogody, zebrali się mali Mikołajowie wraz z rodzicami.

Przygotowane zostały stoiska, na których można było zakupić ręcznie robione ozdoby świąteczne, przepiękne bombki i ozdoby choinkowe, a nawet świeżą choinkę, prosto z lasów Nadleśnictwa Śnieżka.  W świąteczną atmosferę wprowadził widzów występ Kowarskiej Orkiestry Rozrywkowej, oraz mali artyści z kowarskich szkół i przedszkoli. Nie zabrakło tradycyjnych prezentów, które sam Św. Mikołaj losował wśród wszystkich uczestników. Organizatorzy przygotowali 500 czapeczek mikołajkowych oraz drobnych wspominków. W tym roku wychodząc naprzeciw ekologi i dobra zwierząt organizatorzy postanowili zastąpić dotychczasowy pokaz sztucznych ogni, energetycznym pokazem tańca ognia.

W imieniu Organizatorów zapraszamy za rok. Św. Mikołaj obiecał, że znów nas odwiedzi.

Inicjator i organizator Najazdu, Stowarzyszenie Eurojedynka, dziękuje wszystkim partnerom, sponsorom i wolontariuszom, bez których to wydarzenie nie miało by miejsca.
Partnerzy:
Gmina Miejska Kowary