Z kart historii miasta – wystawa prac Jerzego Jakubowa

Serdecznie zapraszamy do kowarskiego Ratusza na stałą wystawę pn. „Z kart historii miasta (Dzieje Kowar 1513-2013)”. Jest to cykl 17 niezwykłych prac malarskich kowarskiego artysty Jerzego Jakubowa, który w swoich dziełach ukazał wybrane przez siebie najważniejsze wydarzenia związane z dziejami naszego miasta na przestrzeni 500 lat.

Cykl zaczyna obraz ze sceną z roku 1513 pokazującą nadania naszej miejscowości miejskich praw, kończy się natomiast 500 lat później, dokładnie w roku 2013 podczas pamiętnych obchodów okrągłej rocznicy 500-lecia miejskości Kowar. Po drodze nasze miasto spotykały liczne wzloty i upadki, ale te konkretnie trzeba już samemu zobaczyć w kowarskim ratuszu zobaczyć. Serdecznie zapraszamy.

Wystawa „Z kart historii miasta (Dzieje Kowar 1513-2013) została częściowo stworzona w ramach projektu pn. “Arka Karkonoszy – wspólna historia i teraźniejszość”.

Wystawę można zobaczyć (oczywiście bezpłatnie) w godzinach pracy Urzędu Miejskiego w Kowarach, tzn. w poniedziałki od 8:00 do 16:00 oraz od wtorku do piątku od 7:30 do 15:30.