Zawody Sportowe Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kowarach 2017

W dniu 22.08.2017r. w Kowarach miała miejsce II edycja Zawodów Sportowych Warsztatów Terapii Zajęciowej o Puchar Prezesa Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem Oddział Terenowy w Jeleniej Górze.
Uczestników zawodów na obiekcie boiska Orlik przywitała Pani Bożena Wiśniewska Burmistrz Miasta Kowary kierując do wszystkich życzenia udanej rywalizacji sportowej oraz dobrej zabawy, natomiast gościem honorowym była Pani Lucyna Kornobys wielokrotna medalistka zawodów sportowych rangi mistrzostw Europy i świata oraz Paraolimpiady w Rio w 2016r.

W sportowej rywalizacji wzięło udział 50 osób niepełnosprawnych z powiatu jeleniogórskiego, uczestników  Warsztatów Terapii Zajęciowej z Kowar oraz z Jeleniej Góry, którzy rywalizowali
w  konkurencjach : rzutu do celu, w koszykówce, w piłce nożnej, w pchnięciu kulą na siedząco oraz bocce.
Oddział Jeleniogórski Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem po raz kolejny zorganizował bardzo udaną imprezę integracyjną, w której rywalizacja dostarczyła startującym dużo pozytywnych emocji, bowiem start w zawodach sportowych stymuluje każdego, a osoby niepełnosprawne w szczególności do przekraczania własnych barier, zarówno fizycznych jak i psychicznych.
W opinii uczestników i opiekunów zawody sportowe pomogą niejednemu  uwierzyć we własne możliwości i zmobilizują do jeszcze większej aktywności ruchowo – sportowej na co dzień.

We wczorajszych zawodach zwycięzcami byli wszyscy uczestnicy, którzy świetnie się bawili a wyniku rywalizacji sportowej wyłoniono zwycięzców indywidualnych, którzy zdobyli złote, srebrne i brązowe medale w następujących konkurencjach :

Rzut do celu:

1. Przemysław Wiśniewski    – WTZ Jelenia Góra
2. Sandra Lekszycka             -WTZ Kowary
3. Sebastian Paszkiet           – WTZ Kowary

W klasyfikacji zespołowej zwyciężył WTZ Kowary – 27 punktów, zdobywając tym samym Puchar Prezesa Towarzystwa Walki z Kalectwem OT Jelenia Góra,  natomiast WTZ Jelenia Góra zdobył 15 punktów.
Zakończenie zawodów odbyło się na terenie Nadleśnictwa Śnieżka w Kowarach, gdzie zwycięzcom poszczególnych konkurencji gratulowała i wręczyła medale Pani Lucyna Kornobys,  natomiast Puchar za zwycięstwo zespołowe ekipie Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kowarach przy OT TWK wręczyła Burmistrz Kowar Pani Bożena Wiśniewska.

Zawody zorganizowane w Kowarach przez Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem Oddział Terenowy w Jeleniej Górze wsparli:   Miasto Kowary,  Szkoła Podstawowa nr1 w Kowarach oraz Nadleśnictwo Śnieżka w Kowarach.

Informację przygotował:
Witold Musiałowski