7 sierpnia 2017

Profil Zaufany – ePUAP

Punkt Potwierdzenia Profili Zaufanych ePUAP w Urzędzie Miejskim w Kowarach

       Z przyjemnością informujemy, że za zgodą Ministra Cyfryzacji w Urzędzie Miejskim w Kowarach został otwarty punkt potwierdzania profili zaufanych. Punkt znajduje się w Budynku B Urzędu Miejskiego, na parterze, w pokoju nr 2 i jest otwarty w godzinach pracy Urzędu. Aby potwierdzić profil zaufany wystarczy wcześniej założyć konto na platformie ePUAP (www.epuap.gov.pl) i złożyć wniosek o profil zaufany. Proszę pamiętać, że do potwierdzenia profilu potrzebny jest tylko dowód osobisty.

 

 

  1. Aby złożyć wniosek o Profil Zaufany (PZ) należy posiadać konto na ePUAP. Zarejestruj się podając przy rejestracji konta ePUAP numer PESEL, wniosek o Profil Zaufany zostanie automatycznie złożony i wystarczy jedynie udać się w ciągu 14 dni do wybranego punktu potwierdzania PZ – potrzebny będzie dowód osobisty albo paszport do weryfikacji tożsamości.
  2. W przypadku nie podania numeru PESEL podczas rejestracji konta ePUAP należy zalogować się na konto Zaloguj się, wybrać opcję Moje konto (górny prawy róg) > Wybrać zakładkę Moje profile zaufane > Wybrać funkcję Złóż wniosek
  • Podać dane w tym PESEL, wybrać metodę autoryzacji podpisu PZ (mail albo SMS);
  • Kliknąć Sprawdź poprawność (metody autoryzacji) i wpisać przesłany kod autoryzacji (z maila lub SMS);
  • Wysłać wniosek klikając ‘Złóż wniosek’ albo wybrać opcję Samozaufania aby dokonać weryfikacji certyfikatem kwalifikowanym (bez wizyty w puncie potwierdzania PZ);
  • System potwierdzi komunikatem złożenie wniosku oraz na mail przyjdzie potwierdzenie, że wniosek o Profil Zaufany został złożony.
  • Jeżeli nie została wybrana opcja samozaufania należy udać się w ciągu 14 dni do wybranego punktu potwierdzania PZ – potrzebny będzie dowód osobisty albo paszport do weryfikacji tożsamości.

 

Co to jest profil zaufany?

Profil zaufany to bezpłatna metoda uwierzytelniania obywateli w kontakcie z administracją publiczną za pośrednictwem portalu ePUAP, dzięki któremu obywatel może załatwiać sprawy administracyjne drogą elektroniczną. Profil zaufany jest rozwiązaniem alternatywnym dla bezpiecznego podpisu elektronicznego weryfikowane certyfikatem kwalifikowanym. Profil zaufany jest narzędziem bezpłatnym wydawanym na okres 3 lat, po upływie tego czasu wymaga przedłużenia.

 

Do czego może przydać mi się profil zaufany ?

 


Dodatkowe informację i instrukcję :

Zakładanie konta użytkownika i załatwienie sprawy za pomocą platformy ePUAP

Informację na temat profilu zaufanego

Profil na ePUAP Urzędu Miejskiego w Kowarach


Dane kontaktowe :

Punkt Potwierdzania Profili Zaufanych ePUAP
Urząd Miejski w Kowarach
Budynek B
ul. 1 Maja 1
58-530 Kowary

tel. 75 64 39 227
e-mail Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich

Skip to content