105. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości w Kowarach

Jeszcze raz przypominamy o obchodach 105. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości., które tradycyjnie odbędą się w dniu 11 listopada 2023 r.
Uwaga ❗️: w tym roku (w porównaniu do roku zeszłego) zmieniły się godziny Mszy Świętej oraz złożenia wieńców i kwiatów.
Oto program kowarskich uroczystości:
🤍❤️ godz. 09.00 – Msza Święta w intencji Ojczyzny w Kościele Parafialnym pw. Imienia Najświętszej Maryi Panny – Parafia franciszkanów w Kowarach.
🤍❤️ godz. 10.00 – Złożenie wieńców i kwiatów pod obeliskiem „Poległym za Polskę” przy ulicy Szkolnej z akompaniamentem Kowarska Orkiestra Rozrywkowa.
Po uroczystości w sali widowiskowej Miejski Ośrodek Kultury w Kowarach odbędzie się przedstawienie pt. „Nie ma sprawy ważniejszej niż Polska” w wykonaniu uczniów Szkoła Podstawowa nr3 im Józefa Gielniaka w Kowarach.
🤍❤️ godz. 17.00 – 18.00 – Zwiedzanie patriotycznej wystawy Zatrzymane w czasie – historia w miniaturze przy ulicy 1 Maja 12 w Kowarach (w tym dniu i godzinach dzięki uprzejmości właściciela zwiedzanie wystawy będzie wyjątkowo nieodpłatne).
🤍❤️ godz. 18.00 – Spotkanie pod ratuszem przy ulicy 1 Maja 1a w Kowarach i wspólny przemarsz z latarkami-czołówkami pod hasłem Kowarskie Światełko dla Niepodległej pod rozświetlony obelisk „Poległym za Polskę” przy ulicy Szkolnej.
Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w Święcie Niepodległości!
Skip to content