Filia kowarskiej Miejskiej Biblioteki Publicznej na Wojkowie już w nowym miejscu.

W poniedziałek 18 stycznia br. nastąpiło uroczyste otwarcie wyremontowanej filii Biblioteki Publicznej na Wojkowie. Filia na Wojkowie do tej pory funkcjonowała w pomieszczeniach “Ośrodka Wojków”, użyczonych przez Państwa Szymańskich. W tym Miejscu Pani Małgorzacie i Panu Dariuszowi serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję, że dobra współpraca pomiędzy Państwem i Miastem nadal będzie się rozwijać i wspólnie zorganizujemy jeszcze wiele ciekawych działań promocyjnych i turystycznych.

Nowa siedziba Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej na Wojkowie znajduje się od teraz przy ul. Wojska Polskiego 4 i jesteśmy przekonani, że  wyremontowane pomieszczenia pozwolą mieszkańcom tej dzielnicy, i nie tylko,  rozwijać swoje pasje czytelnicze a pani Dyrektor Danuta Bunij będzie miała więcej możliwości do organizowania kolejnych kreatywnych i pomysłowych wydarzeń popularyzujących czytelnictwo oraz integrujących lokalną społeczność.

Pomieszczenia zostały wyremontowane w ramach projektu ” Odkrywanie Polsko-Niemieckich Tradycji Piwowarskich”. Projekt realizowany w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska – Saksonia 2014-2020 współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.