Informacja o możliwości odzyskania dokumentów pracowniczych

Wielu mieszkańców naszego regionu, byłych pracowników zlikwidowanych na przełomie lat 90 tych – 2010 tych przedsiębiorstw i instytucji, ze względu na zaniedbania firmy Tawiz przejmującej z tych zakładów dokumentację pracowniczą, utraciło możliwość prawidłowego naliczenia swojej emerytury, co skutkowało otrzymywaniem przez nich zaniżonego świadczenia, często zaniżonego o kilkaset złotych. W latach minionych Region Jeleniogórski NSZZ Solidarność podjął w tej sprawie szereg działań, które dzisiaj przynoszą efekt w postaci możliwości odzyskania dokumentów pracowniczych przez mieszkańców naszego regionu i naliczania uprawnień emerytalnych w sposób prawidłowy.

Poniżej opisana sytuacja wraz z podanym adresem Archiwum Państwowego, do którego powinny zwracać się osoby, które wcześniej nie miały szansy na uzyskanie odpisów swoich dokumentów pracowniczych, ze względu na zaniedbania firmy Tawiz.