Kolejne działania w ramach projektu pn. “Odkrywanie Polsko-Niemieckich Tradycji Piwowarskich”

Informujemy o kolejnych etapach realizacji projektu “Odkrywanie Polsko-Niemieckich Tradycji Piwowarskich”. W lutym 2021 rozpoczął się remont miejsca wystawienniczego w Domu Tradycji w Kowarach. W siedzibie Stowarzyszenia Miłośników Kowar zostanie urządzone – Mini Muzeum Piwowarstwa, poświęcone tradycjom piwowarskim pogranicza polsko-niemiecko-czeskiego. W przybudówce powstaje dodatkowe miejsce wystawiennicze z gablotami szklanymi na eksponaty i z systemami wystawienniczymi na zdjęcia dawnych obiektów gastronomicznych i hotelarskich w Kowarach.

Pomieszczenia są remontowane w ramach projektu “Odkrywanie Polsko-Niemieckich Tradycji Piwowarskich”. Projekt realizowany w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska – Saksonia 2014-2020 współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Szczegóły dotyczące projektu dostępne na stronie Miasta Kowary