Kowarski Budżet Obywatelski 2021 – formularz zgłoszeniowy projektu

Od dziś pobierać można z internetowej strony naszego miasta formularze zgłoszeniowe projektów do zrealizowania w ramach tegorocznego Kowarskiego Budżetu Obywatelskiego (KBO). Wasze inicjatywy opisane na tych formularzach możecie składać, do zaopiniowania pod względem możliwości realizacji projektu, już od przyszłego poniedziałku (tj. w terminie od 22 marca do 2 kwietnia br.). Formularz zostanie uznany za ważny, jeśli wypełnione zostaną wszystkie pola oznaczone jako obowiązkowe. A zatem do dzieła! Wszystkie potrzebne informacje, w tym regulamin KBO i formularze, znajdziecie na stronie: https://um.kowary.pl/budzet-obywatelski/

Przypominamy, że ze środków Kowarskiego Budżetu Obywatelskiego mogą być realizowane w 2021 roku tylko projekty inwestycyjne, których realizacja odbędzie się w ciągu jednego roku budżetowego. Przewidziano na to 100.000 zł. Środki przeznaczone na ten rok zostały podzielone na siedem stref terytorialnych. Wykaz kowarskich ulic w każdej strefie znajdziecie w regulaminie KBO. Dla każdej strefy zabezpieczono po 1/7 wymienionej kwoty (czyli ok. 14.285 zł). Projekty mogą zgłaszać mieszkańcy naszego miasta, którzy w tym roku ukończą 16 lat oraz organizacje pozarządowe, które prowadzą działalność na terenie Gminy Miejskiej w Kowarach.