“Kowarskie Koperty Życia” do odbioru

Informujemy, że od dziś w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Kowarach nasi mieszkańcy: seniorzy, osoby samotne i chore, mogą bezpłatnie odbierać “Kowarskie Koperty Życia”.

Koperta Życia zawiera kartę informacyjną do której wpisuje się krótki opis historii choroby, listę zażywanych leków, dane chorego oraz kontakt do lekarza prowadzącego i najbliższych członków rodziny. Są to informacje niezbędne podczas przeprowadzania wywiadu lekarskiego w trakcie udzielania pomocy medycznej. Koperta adresowana jest do lekarzy i ratowników pogotowia wezwanych na interwencję w domu chorego. Stanowi nieocenioną pomoc w podjęciu szybkiej akcji ratującej życie. Koperta życia przechowywana jest zazwyczaj w lodówce oznakowanej charakterystycznym magnesem lub naklejką. Opcjonalnie można przechowywać ją w innym, łatwo dostępnym miejscu, np. kuchennej szafce, jeśli miejsce to również zostało oznaczone specjalną naklejką.

“Kowarskie Koperty Życia” można odbierać osobiście w godzinach pracy Urzędu Miejskiego w Kowarach (ul. 1 Maja 1a) tj. pn. 8:00-16:00, wt.-śr. 7:30-15:30, czw. 7:30-17:00, pt. 7:30-14:00. Zapraszamy!

Skip to content