Mini Muzeum Piwowarstwa w Kowarach

Już niebawem swoje progi dla zwiedzających otworzy kowarskie Mini Muzeum Piwowarstwa umiejscowione w Domu Tradycji Miasta. Będzie tam można zobaczyć wystawę przedstawiającą stare fotografie, pocztówki oraz współczesne zdjęcia obiektów związanych z dawnymi hotelami, pensjonatami i obiektami gastronomicznymi (karczmy, gospody, zajazdy) w Kowarach. Reprodukcje pocztówek pochodzą ze zbiorów znanych Wam sympatycznych lokalnych kolekcjonerów: Krzysztofa Bizunowicza, Mirosława Góreckiego, Zbigniewa Kaniuka, Krzysztofa Sawickiego. Zdjęcia współczesnych obiektów są natomiast autorstwa Krzysztofa Sawickiego. Na Zwiedzających w Mini Muzeum czeka również ciekawy zbiór akcesoriów związanych z piwem, tj. kufle piwne, podkładki, etykiety piwne i wiele innych.
Powstanie kowarskiego Mini Muzeum Piwowarstwa jest jednym z działań projektu pn. „Odkrywanie Polsko-Niemieckich Tradycji Piwowarskich” nr PLSN.01.01.00-02-0129/18 realizowanego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska – Saksonia 2014-2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej 🇪🇺, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.