Nagroda Starosty Jeleniogórskiego “Liczyrzepa” dla pana Bernarda Utraty

Miło nam poinformować, że 4 października br. na obchodach Światowego Dnia Turystyki w “Pałacu na Wodzie” w Staniszowie pan Bernard Utrata odebrał, w pełni zasłużoną, nagrodę Starosty Jeleniogórskiego “Liczyrzepę” za “Za całokształt działalności na rzecz turystyki”.

Przypomnimy tylko, że pan Bernard Utrata to społecznik, miłośnik regionu związany z Miastem Kowary. Będąc na emeryturze od lat bezinteresownie i nieodpłatnie poświęca swój wolny czas promując nasz karkonoski region. Od lat był członkiem Stowarzyszenie Miłośników Kowar (SMK) i znawcą naszego miasta oraz całego historycznego Śląska. Przez lata działalności w SMK, czynnie wykorzystywał swoje społecznikowskie zaangażowanie i wiedzę historyczną oprowadzając mieszkańców Kowar, gości naszego samorządu oraz turystów po „Domu Tradycji Miasta Kowary” pełniącego funkcje lokalnego muzeum i punktu informacji turystycznej.
Od roku 2014 Bernard Utrata niemal codziennie, jako wolontariusz, opiekuje się wystawami i historycznymi eksponatami w miejskich Salach Tradycji – będących częścią Centrum Integracji i Tradycji Miasta Kowary. Chętnie dzieli się tam swoją ogromna wiedzą z odwiedzającymi tę instytucję gośćmi oraz oprowadza liczne grupy zorganizowane nie pobierając za to żadnej opłaty.
W wolnych chwilach nasz wolontariusz pisze przewodnik po Kowarach i regionie oraz uzupełnia kalendarium historyczne naszego miasta. Dodatkowo z własnej inicjatywy sprząta turystyczne szlaki i wyznacza nowe trasy spacerowe.
Bierze czynny i aktywny udział w życiu regionu. Zawsze chętnie pomaga naszemu samorządowi i włącza się we wszystkie turystyczne i promocyjne działania Miasta Kowary. Jest silnie związany z lokalną społecznością i dumny z pracy na rzecz regionu Karkonoszy. Prywatnie interesuje się turystyką pieszą górską i fotografią.

Zdjęcia pochodzą ze strony nj24.pl. Więcej o laureatach na: https://www.nj24.pl/article/nagrody-liczyrzepy-2019-wreczone