Projekt pn. „Budowa Hali sportowej z boiskiem wielofunkcyjnym przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kowarach”

Informujemy, że projekt pn.: „Budowa Hali sportowej z boiskiem wielofunkcyjnym przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kowarach” został zaopiniowany pozytywnie do dofinansowania z programu wieloletniego „Program Olimpia – Program budowy przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich”. Dofinansowanie ze środków budżetu państwa, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.

W ramach projektu zaplanowano budowę nowoczesnej hali sportowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kowarach (ul. Szkolna 1) w miejscu zniszczonego, niespełniającego standardów boiska. Na teren, na którym zaplanowano inwestycję składa się boisko o nawierzchni pokrytej nierównym i dziurawym asfaltem oraz trawiasty terenu bez odpływu. Stan obecny wymaga modernizacji.

W miejscu starego boiska powstanie nowa hala sportowa (wymiary: 20 x 40 m) z boiskiem wielofunkcyjnym o wymiarach pola gry ok. 19 x 36 m. Zostanie oznaczone także boisko do gry w tenisa ziemnego, a obiekt wyposażony będzie w niezbędny sprzęt do gier zespołowych.

Przy obiekcie zaplanowano budowę parkingów, podjazdów, wymianę ogrodzenia, zagospodarowanie terenu, a także remont „łącznika” z budynkiem ZSO.

Planowany data zakończenia realizacji: 12.2025 r.
Wartość projektu: 6 655 000,00 zł
Dofinansowanie: 2 700 000,00 zł

Skip to content