Razem Bezpieczniej na Jesiennym festynie trójki

W sobotę 5 października 2019r. mimo niesprzyjającej aury pogodowej odbył się rodzinny festyn pod nazwą “Jesienny Festyn Trójki”, który został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 3 w Kowarach, Stowarzyszenie Przyjazna Trójka z Kowar, przy wsparciu finansowym i osobowym Urzędu Miejskiego w Kowarach. Jednym z punktów tej rodzinnej imprezy była współpraca Gminy Kowary z Miejską Służbą Ratowniczą w Kowarach. Przypomnijmy Miejska Służba Ratownicza w Kowarach jest jednostką powołaną do realizacji zadań w zakresie bezpieczeństwa, w tym: ochrony przeciwpożarowej, ochrony przed powodzią, ochrony przed innymi zagrożeniami lokalnymi, klęskami żywiołowymi, katastrofami itd.

Jednocześnie w ramach spotkania odbyła się promocja realizowanego przez Miasto Kowary projektu  „Bezpieczne i nowoczesne przejścia dla pieszych dedykowane mieszkańcom i turystom przebywającym na terenie Miasta Kowary”, a uczestnicy wydarzenia otrzymywali zakupione w ramach projektu odblaskowe opaski. 

 

Projekt „Bezpieczne i nowoczesne przejścia dla pieszych dedykowane mieszkańcom i turystom przebywającym na terenie Miasta Kowary” został dofinansowany w 2019 roku z rządowego  „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020” koordynowanego przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. 

Więcej informacji o projekcie: https://turysta.kowary.pl/inne-darowizny-granty/program-ograniczania-przestepczosci-i-aspolecznych-zachowan-razem-bezpieczniej-im-wladyslawa-stasiaka-na-lata-2018-2020-edycja-2019

Skip to content