Razem bezpieczniej na Kolarskim Wjeździe i Biegu Górskim Kowary – Okraj

Za nami tegoroczna edycja Kolarskiego Wjazdu i Biegu Górskiego Kowary – Okraj, impreza od wielu lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem miłośników biegów górskich i rowerowych zapaleńców. To już taka nasza kowarska tradycja, że 15 sierpnia Miasto Kowary staje się sportową stolicą Wschodnich Karkonoszy. Dla zawodników, ich rodzin oraz widzów dzięki Straży Miejskiej w Jeleniej Górze przygotowano szereg atrakcji: miasteczko ruchu drogowego, stoisko z konkursami i nagrodami dla najmłodszych, mega puzzle, pogadanki o bezpieczeństwie w ruchu drogowym ze strażnikami Straży Miejskiej w Jeleniej Górze. W festynie wzięli udział również policjanci z KMP w Jeleniej Górze oraz dzielnicowi z Komisariatu Policji w Kowarach, którzy prowadzili działania prewencyjno-edukacyjne w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Serdecznie dziękujemy Straży Miejskiej w Jeleniej Górze oraz Policji za okazałe wsparcie i uatrakcyjnienie naszej topowej imprezy sportowej Kolarski Wjazd i Bieg Górski Kowary – Okraj – edycja 2019.

Jednym z punktów tej współpracy była również promocja realizowanego przez Miasto Kowary projektu  „Bezpieczne i nowoczesne przejścia dla pieszych dedykowane mieszkańcom i turystom przebywającym na terenie Miasta Kowary”, a uczestnicy wydarzenia otrzymywali zakupione w ramach projektu odblaskowe opaski.

Zapraszamy do fotogalerii z wydarzenia:

Projekt „Bezpieczne i nowoczesne przejścia dla pieszych dedykowane mieszkańcom i turystom przebywającym na terenie Miasta Kowary” został dofinansowany w 2019 roku z rządowego  „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020” koordynowanego przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Więcej informacji o projekcie znajdą Państwo na stronie: https://turysta.kowary.pl/inne-darowizny-granty/program-ograniczania-przestepczosci-i-aspolecznych-zachowan-razem-bezpieczniej-im-wladyslawa-stasiaka-na-lata-2018-2020-edycja-2019