Spacer po Kowarach “Szlakiem po muzealnych obiektach miasta i Kowarskiej Starówce”

W najbliższa sobotę (13.07) będziemy kontynuować nasze “Wakacyjne spacery po Kowarach z przewodnikiem”. Zachęcamy do udziału wszystkich tych, którzy chcieliby poznać historię i sekrety urokliwych Kowar. Tym razem będziemy wędrować “Szlakiem po muzealnych obiektach miasta i Kowarskiej Starówce”.

Spacer poprowadzi nasz niezawodny przewodnik p. Bernard Utrata. Podczas bezpłatnej wyprawy uczestnicy poznają wiele ciekawych miejsc, tajemniczych historii i nieodkrytych zagadek. Zaczynamy w sobotę o godzinie 10:00. Punktem zbiórki tym razem będzie skwerek przy tzw. „starej fontannie” przy kowarskim ratuszu (ul. 1 Maja 1a).

W programie spaceru m.in.:
🖤 Zwiedzenie „Sal Tradycji Miasta Kowary”.
🖤 Obejrzenie w ratuszu stałej wystawy malarskiej Jerzego Jakubowa pt. „Z kart historii miasta. Dzieje Kowar 1513-2013” oraz Sali Rajców.
🖤 Przemarsz Kowarską Starówką, wskazanie najstarszych kamienic.
🖤 Zapoznanie się z historią i architekturą Kościoła pw. Im. NMP.
🖤 Podziwianie murali na budynku „Domu Tradycji Miasta” przedstawiających dawne zawody. Zwiedzanie wnętrza obiektu (dla chętnych).

Czas trwania 2-3 godziny. Uczestnicy spaceru powinni posiadać nakrycie głowy, parasol, lub pelerynę przeciwdeszczową (w razie niepogody) oraz napoje w niezbędnej ilości. Regulamin spacerów znajduje się na stronie: https://turysta.kowary.pl/wydarzenia/