Środki pozyskane z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla gmin górskich

Miło nam poinformować, że w ramach środków z 🇵🇱 Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla gmin górskich nasze miasto otrzymało finansowanie na zadanie pn. “Poprawa jakości świadczenia i rozwój usług turystycznych poprzez przebudowę parkingów, drogi i chodników w gminie Kowary”.
W ramach tego Funduszu zostaną zrealizowane następujące inwestycje:
◾️ przebudowa istniejącego parkingu przy ul. Ogrodowej w Kowarach – powstanie 16 miejsc postojowych,
◾️ przebudowa parkingu przy ul. Karkonoskiej przy Parku Rekreacji Rodzinnej w Kowarach – powstanie 12 miejsc (w tym 2 dla osób niepełnosprawnych),
◾️ zagospodarowanie terenu przy ul. Jagiellońskiej w Kowarach – przebudowa fragmentu drogi gminnej wraz z ciągami pieszymi oraz budowa 39 miejsc postojowych (w tym 2 dla niepełnosprawnych).
Wnioskowana kwota na realizację tych zadań wynosiła 1.321.750,63 zł. Wymienione zadania zostaną dofinansowane w 100 %❗ Termin realizacji tych inwestycji zaplanowano na miesiące: kwiecień – listopad 2021 r.