Zgłaszanie potencjalnych partnerów do projektu w trybie pozakonkursowym do naboru FEDS.06.01-IZ.00-083/24

Gmina Miejska Kowary jako parter Wiodący ogłasza otwarty nabór ofert na zgłaszanie się potencjalnych partnerów do projektu partnerskiego pt. „Centrum usług turystycznych i promocji produktów regionalnych Kowary – Gmina Leśna”. Zaproszenie dotyczy naboru FEDS.06.01-IZ.00-083/24.

W ramach projektu przewidziano:
W Kowarach:
– przebudowę budynku dawnego dworca kolejowego przy ul. Dworcowej 8 w Kowarach wraz z pełnym wyposażeniem budynku. Budynek będzie zasilany powietrznymi pompami ciepła, będzie posiadał energooszczędne oświetlenie, system monitoringu i podglądu wizualnego, monitorowany w wewnątrz i na zewnątrz, wyposażony w toaletę zewnętrzną dla turystów. W odrestaurowanym budynku dworca PKP utworzone zostanie „Centrum wiedzy o historii przemysłu i kolejnictwa”, w którym znajdzie się m.in.: Minimuzeum, Punkt Obsługi Turysty, Galeria, Miejsce ekspozycji i promocji produktu lokalnego, Sala konferencyjna, zakup wyposażenia.
W Leśnej:
– Adaptację na cele kulturalne i turystyczne budynku dawnego dworca PKP przy ul. Baworowo 77 wraz z przystosowaniem budynku dla osób niepełnosprawnych oraz jego pełnym wyposażeniem. Dzięki temu przedsięwzięciu powstanie budynek przyjazny środowisku naturalnemu, w którym będzie funkcjonować
„Centrum Produktu Lokalnego”, gdzie znajdą się strefy relaksacyjno-konsumpcyjna, społecznodworcowa i strefa produktu lokalnego, zakup wyposażenia.

W rozumieniu art. 39 ustawy o zasadach realizacji zadań finansowanych ze środków europejskich w perspektywie finansowej 2021-2027: (tzw. “ustawa wdrożeniowa”).
1) realizowany jest wspólnie przez podmioty wnoszące do projektu zasoby ludzkie, organizacyjne, techniczne lub finansowe.
2) Realizowany jest na warunkach określonych w porozumieniu albo umowie o partnerstwie.

Wniosek projektu partnerskiego o dofinansowanie w ramach FEDS 2021-2027 zostanie złożony przez gminę Kowary (jako partnera wiodącego). Projekt znajduje się na liście podstawowej projektów zgłaszanych w trybie pozakonkursowym w Strategii Zintegrowanych Inwestycji Aglomeracji Jeleniogórskiej na lata 2021-2027 (Strategia ZIT AJ).

Propozycje projektów składać mogą: podmioty publiczne, prywatne oraz partnerzy społeczno-gospodarczy m.in.: podmioty reprezentujące społeczeństwo obywatelskie, działające na rzez produktu lokalnego i turystyki, angażujące się w promowanie włączenia społecznego, praw podstawowych, praw osób niepełnosprawnych, równości płci i niedyskryminacji.
Deklarację partnerstwa o współpracy w/w projekcie należy zgłaszać w terminie do 08.05.2024 r.za pośrednictwem Urzędu Miejskiego w Kowarach na adres poczty elektronicznej:

W razie pytań kontakt:
Anna Pyzik, Zastępca Naczelnika WRM ds. funduszy pomocowych i rozwoju,