Projekt „100 obiektów na 100-lecie niepodległości”

Projekt „100 obiektów na 100-lecie niepodległości” został zainicjowany przez środowisko samorządowców, przedstawicieli lokalnych społeczności, firmy budowlane i architektów na posiedzeniu Kapituły Ogólnopolskiego  Konkursu  „Modernizacja Roku i Budowa XXI w.” Celem projektu jest nagrodzenie przedsięwzięć materialnych zakończonych trwałym efektem porealizacyjnym, powstałych w związku z obchodami stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
Jest to szczególny projekt, wyróżniający się na tle kategorii Konkursowych, promujący lokalne osiągnięcia upamiętniające odzyskanie przez Polskę niepodległości. Ideą projektu jest promocja pomników historii, pomników przyrody, rzeźb, tablic upamiętniających, pomników, obelisków, murali, ścieżek edukacyjnych oraz wszystkich innych inicjatyw o szczególnym znaczeniu symbolicznym.
„100 obiektów na 100-lecie niepodległości” popularyzuje historię małych ojczyzn, tradycję oraz dziedzictwo materialne i kulturowe wpisując się tym samym w ogólnopolskie obchody Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości. Naszym – organizatorów – obowiązkiem jest dotrzeć z informacją o tego typu przedsięwzięciach do największej grupy potencjalnych odbiorców.
W ramach projektu macie Państwo niepowtarzalną okazję zaprezentowania się w specjalnym wydaniu  Dziennika Rzeczpospolita, poświęconego dokonaniom lokalnych społeczności w celu uczczenie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Wszystkie zgłoszenia będą brały udział w głosowaniu internetowym, w którym zostaną wybrane najpopularniejsze realizacje w Polsce. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się podczas gali na Zamku Królewskim w Warszawie.

Warto zaprezentować swoje dokonania oraz wykonane projekty upamiętniające lokalne wydarzenia i bohaterów związanych z historią walki o niepodległość. Liczymy, że nasza inicjatywa spotka się z życzliwym przyjęciem. Na zgłoszenia czekamy do 31 marca 2019 r.

Więcej informacji oraz formularze zgłoszenia – kliknij tutaj

Skip to content