29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – 31 stycznia 2021r.

Już w niedzielę, 31 stycznia br.  odbędzie się kolejny 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku w wyjątkowej, bo niestety pandemicznej, zgodnej z zasadami sanitarnymi, formie. Nie będzie tradycyjnego głośnego grania, koncertów, licytacji i światełka do nieba itp. Cala akcja przenosi się do działań internetowych ale nie zabraknie również tradycyjnych wolontariuszy z puszkami WOŚP.

Tegoroczny kowarski finał będzie przebiegał  następująco:

1. Od pewnego czasu w 10 kowarskich sklepach i lokalach usługowych znajdują się stacjonarne skarbonki. A oto lista:

  • OLI-DENT Aleksandra Cymbalska-Wójcik gabinet stomatologiczny
  • Diamond Butik sklep z odzieżą i chemią gospodarczą
  • Fokus Salon Optyczny w Jeleniej Górze
  • Apteka Kowarska
  • Hallo Kebap w Łomnicy
  • Sklep Bagietka
  • Black Red White – Salon Kowary
  • Punkt opłat Barbara Kupczyk
  • Apteka Biedronka
  • FHU Bożena Zakrzewska

2.  Na profilu wydarzenia na Facebooku prowadzone są licytacje. Namawiamy do wzięcia w nich udziału. Można tam zdobyć oryginalne gadżety WOŚP ale również inne cenne przedmioty m.in. gadżety Miasta Kowary wraz z cudownymi maseczkami i kominami kowarskimi. Codziennie przybywa nowych przedmiotów. Licytacje można śledzić na bieżąco na profilu

 

3. W niedzielę spotkacie na ulicach Kowar również wolontariuszy z finałowymi skarbonkami. Wolontariusze z zachowaniem wszelkich zasad sanitarnych będą kwestować w Kowarach od wczesnych godzin porannych.

4. Odbędzie się również spotkanie z popularnym Kapitanem Jaworem organizowane przez właścicieli “Restauracji Zajazd Przywodzie”.  Gwiazdę popularnego programu o złomowiskach będziecie mogli zobaczyć w godzinach od 13:00 – 16:00 na placu przed restauracją przy ul. Karkonoskiej. Będzie można również zjeść kiełbasę z grilla, żurek, obejrzeć stare kultowe samochody i wesprzeć WOŚP.

Tegoroczne hasło finału: “Finał z głową” ma trochę podwójne znaczenie i dlatego jeszcze raz zachęcamy do udziału w kwestowaniu i wsparcia 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który w tym roku gra dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.  Zagrajmy z Głową dla każdej dziecięcej Główki

 

Do tej pory Sztab Wolontariuszy w Kowarach organizowany przez Zespół Szkół Ogólnokształcących rok rocznie pobijał rekord zebranych środków. Mamy nadzieję, że ten rok, pomimo pewnych utrudnień również będzie wyjątkowy. Gramy do końca świata i jeden dzień dłużej.

 

Skip to content