Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu w Kowarach

W 2019 roku Miasto Kowary po raz pierwszy zgłosiło swoje uczestnictwo w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu organizowanego z inicjatywy Komisji Europejskiej ds. Mobilności i Transportu. W dniach od 16 do 22 września w Kowarach prowadzona była kampania społeczna nakierowana na promocję aktywnych form mobilności.

Hasło tegorocznej kampanii to: „Bezpieczny ruch pieszy i rowerowy” a slogan „Chodź z nami”.

 

 

Kampanię zainaugurował zakup przez firmę KEMPF stojaków na rowery dla kowarskich szkół. Jeden zamontowany został przy Szkole Podstawowej Nr 3, kolejny przy Zespole Szkół Ogólnokształcących. Trzeci stojak zostanie zamontowany przy boisku Orlik.

W dniu 21 września na kowarskiej starówce zorganizowano happening rowerowy połączony z V edycją Marszu Po Zdrowie. Do wspólnej organizacji przyłączyło się Stowarzyszenie „Eurojedynka”, Fundacja „Bike Planet”, Karkonoska Grupa GOPR oraz Nadleśnictwo Śnieżka w Kowarach.

Pan Zbyszek Grzesiak z Fundacji „Bike Planet” poprowadził dla uczniów kowarskich szkół naukę jazdy na rowerze a następnie gry i zabawy w zakresie bezpiecznego poruszania się na rowerach w przestrzeni publicznej. Uczestnicy otrzymywali w nagrodę za udział w zabawach plecaczki, pokrowce na siodełka rowerowe, odblaski. Wszystkie nagrody ufundowane zostały w ramach kampanii ETZT.

Zabawy rowerowe zakończone zostały przemarszem uczestników V Marszu Po Zdrowie z kijami nordic walking do Pałacu Bukowiec w Bukowcu, gdzie na wszystkich chętnych czekało ognisko z kiełbaskami.

Marsz Po Zdrowie przygotowało Stowarzyszenie „Eurojedynka”, które od lat promuje zdrowy i aktywny styl życia.

Skip to content