Mini Muzeum Piwowarstwa rusza od 9 maja br.

Kilka dni temu wspominaliśmy Wam o tym, że powstaje w naszym mieście Mini Muzeum Piwowarstwa. Dziś możemy dodać, że od 9 maja br. serdecznie Was tam zapraszamy. Nowo otwarte Mini Muzeum Piwowarstwa znajduje się w prowadzonym przez Stowarzyszenie Miłośników Kowar Domu Tradycji Miasta (ul. Górnicza 1). Na Zwiedzających czeka tam wystawa przedstawiająca stare fotografie i pocztówki oraz współczesne zdjęcia obiektów związanych z dawnymi kowarskimi hotelami, pensjonatami i obiektami gastronomicznymi. Można tam również zapoznać się, ze zbiorem akcesoriów związanych z piwem, tj. kuflami piwnymi, podkładkami, etykietkami piwnymi itp.
Pocztówki, które będziecie oglądać pochodzą ze zbiorów: Krzysztofa Bizunowicza, Mirosława Góreckiego, Zbigniewa Kaniuka i Krzysztofa Sawickiego. Zdjęcia współczesnych obiektów są autorstwa Krzysztofa Sawickiego.
Wystawę w Mini Muzeum Piwowarstwa można oglądać we wtorki, czwartki i soboty w godzinach od 11:00 do 15:00. W miesiącach czerwcu i wrześniu również w niedzielę, a w okresie wakacyjnym (tj. w lipcu i w sierpniu) zapraszamy Zwiedzających w każdy dzień.
Powstanie kowarskiego Mini Muzeum Piwowarstwa jest jednym z działań projektu pn. „Odkrywanie Polsko-Niemieckich Tradycji Piwowarskich” nr PLSN.01.01.00-02-0129/18 realizowanego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska – Saksonia 2014-2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej 🇪🇺, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.