Odszedł Andrzej Jankowski – wieloletni dyrektor Biura Euroregionu Nysa

Ze smutkiem informujemy, że odszedł Andrzej Jankowski – wieloletni dyrektor Biura Euroregionu Nysa.

Pan Andrzej od roku 1994 uczestniczył w życiu i rozwoju wspólnoty transgranicznej by w roku 1996 objąć funkcje Sekretarza Euroregionu ze strony polskiej i Dyrektora polskiego Biura w polsko-czesko-saksońskim Euroregionie Neisse-Nisa-Nysa. Tę zaszczytną i ważną funkcję sprawował przez ćwierć wieku, uczestnicząc nie tylko w życiu Euroregionu, ale także różnych struktur i gremiów krajowych i międzynarodowych. Współpracował w imieniu Euroregiony Nysa również z naszym miastem.  Jego osobiste zaangażowanie i wiedza były zawsze wysoko cenione.

Uroczystość pożegnalna odbędzie się w piątek 19 listopada o godz. 12.00 w Bazylice Mniejszej św. Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze. Około godziny 13.30 rozpocznie się kondukt żałobny od głównej bramy starego cmentarza w Jeleniej Górze na miejsce spoczynku (ul. Sudecka 58).

Źródło: www.euroregion-nysa.eu, , fot. facebook Jerzy Łużniak