Rafał Werszler zostanie uhonorowany brązowym medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis

Z przyjemnością informujemy, że pan dr Rafał Werszler zostanie dziś uhonorowany brązowym medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis, przyznanym przez Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu prof. Piotra Glińskiego. Wręczenia medalu dokona Pan Jarosław Obremski, Wojewoda Dolnośląski w Galerii Tkackiej “na Jatkach” we Wrocławiu. Panu Rafałowi serdecznie gratulujemy tego wyróżnienia.

Przypominamy, że pan Rafał Werszler twórczo zajmuje się: rysunkiem, grafiką artystyczną, wydawniczą, ekslibrisem, fotografią, filmem dokumentalnym i artystycznym, rysunkiem satyrycznym, szkłem unikatowym, malarstwem akrylowym, batikiem, aranżacją przestrzeni wystawienniczej. Projektuje strony www, design, pisze felietony i wiersze. Jest autorem wystaw indywidualnych i uczestnikiem wystaw zbiorowych w kraju i za granicą. Jest laureatem nagród, wyróżnień i odznaczeń (m.in. Zasłużony Działacz Kultury RP (2003), Srebrna Odznaka Towarzystwa Miłośników Wrocławia (2018), Krzyż Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość z okazji 70 lecia (2015).

Pan dr Rafał Werszler związany jest z naszym miastem przez współorganizację (razem z panią prof. Ewą Marią Poradowską-Werszler) cyklicznego Festiwalu Sztuki Włóka w Kowarach.

 

Skip to content