Raport o stanie miasta Kowary za rok 2019

Szanowni mieszkańcy
Kochani Kowarzanie

Za nami kolejny rok wytężonej pracy na rzecz naszej lokalnej społeczności. Mogę Państwu po raz drugi zaprezentować Raport miasta Kowary, tym razem za okres w którym miałam bezpośredni wpływ na sprawy naszej społeczności. Czas przygotowania tego materiału zbiegł się z wybuchem epidemii. Jest to dla nas wszystkich trudny moment, zmieniający priorytety, hierarchię celów i zadań.
Trudny czas pandemii zmienia naszą rzeczywistość. Pragnę Państwa zapewnić, że życie i zdrowie Kowarzan jest dla mnie najważniejsze. Wiem, że nie ma nic cenniejszego, jak szczęśliwi rodzice, zdrowe dzieci i dziadkowie, jak możliwość pójścia do pracy, na spacer, na plac zabaw, jak spokojna i szczęśliwa starość i możliwość realizacji własnych marzeń… To jest naszym wspólnym celem.
Patrzymy w przyszłość. Zły czas musi minąć.
A wracając do 2019 r i raportu. W podobnym układzie tematycznym prezentujemy to wszystko, co wydarzyło się w Kowarach w zeszłym roku. Jest to materiał dający możliwość dokonywania porównań i analiz, formułowania ocen … Mam nadzieję, że będzie to przede wszystkim materiał do dyskusji o przyszłości Kowar, do wyciągania wniosków, formułowania kolejnych celów oraz takich zadań do realizacji, które w najbliższej przyszłości będą dzień po dniu zmieniać nasze miasto na lepsze.

Życzę ciekawej lektury
Burmistrz miasta Kowary