Razem Bezpieczniej na V Kowarskim Marszu Po zdrowie

W sobotę 21 września 2019r. odbyła się piąta edycja festynu rodzinnego pod nazwą “Kowarski Marsz po Zdrowie”, który został zorganizowany przez Stowarzyszenie Eurojedynka z Kowar. Jednym z punktów tej rodzinnej imprezy była współpraca Gminy Kowary ze Strażą Leśną Nadleśnictwa Śnieżka w Kowarach oraz z ratownikami Karkonoskiej Grupy GOPR w ramach promocji właściwych zachowań w zakresie bezpieczeństwa w górach i w lesie oraz na szlakach turystycznych. Dodatkową atrakcją wydarzenia były gry i zabawy w zakresie bezpiecznego poruszania się na rowerach w przestrzeni publicznej, przeprowadzone przez Fundację Bike Planet z Karpacza. Jednocześnie w ramach spotkania odbyła się promocja realizowanego przez Miasto Kowary projektu  „Bezpieczne i nowoczesne przejścia dla pieszych dedykowane mieszkańcom i turystom przebywającym na terenie Miasta Kowary”, a uczestnicy wydarzenia otrzymywali zakupione w ramach projektu odblaskowe opaski. Zapraszamy do krótkiej fotorelacji.

Projekt „Bezpieczne i nowoczesne przejścia dla pieszych dedykowane mieszkańcom i turystom przebywającym na terenie Miasta Kowary” został dofinansowany w 2019 roku z rządowego  „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020” koordynowanego przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Więcej informacji o projekcie: https://turysta.kowary.pl/inne-darowizny-granty/program-ograniczania-przestepczosci-i-aspolecznych-zachowan-razem-bezpieczniej-im-wladyslawa-stasiaka-na-lata-2018-2020-edycja-2019