Zbiórka odpadów 2019

Na stronie internetowej miasta: https://um.kowary.pl/mobilna-zbiorka-odpadow/ w miesiącu czerwcu została ogłoszona mobilna zbiórka odpadów wielkogabarytowych, gdzie znalazły się wszystkie zapisy regulujące sposób przeprowadzenia akcji.

W ramach tej akcji zabrano z terenu miasta ponad 20 kontenerów odpadów. Wśród pozostawionych odpadów znalazł się: nagrobek, metr sześcienny zgniłych ziemniaków, ukryta w tapczanach wełna mineralna, styropian i papa, kamienny krzyż…Po zakończeniu tego działania dochodzi jednak do dalszego  podrzucania kolejnych śmieci wielkogabarytowych, elektrosprzętów.  Doszło również do przypadków podrzucania pozostałych po rozbiórce aut części.

O skali zjawiska niech świadczy fakt, iż pod jedną z altan śmietnikowych na ulicy Szkolnej, w nocy zwieziono takie odpady, które wypełniły cały kontener. Koszt ich usunięcia to prawie 2 000 zł. Wszyscy za to musimy zapłacić.

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych trwa w określonym terminie, dlatego podrzucanie ich po czasie przeprowadzonej zbiórki związane jest z poniesieniem przez sprawcę konsekwencji prawnych.  W tym celu montowane są w różnych miejscach Kowar kamery dokumentujące takie przypadki. Pierwsze zawiadomienia o złamaniu przepisów porządkowych zostały skierowane na policję. Złożone zostało również zawiadomienie na policję o sprawdzenie legalności działania podmiotów zajmujących się odzyskiwaniem, skupem surowców wtórnych i demontażem aut.

UM Kowary

Skip to content