Informacja o dowozach do szkół


Szanowni Rodzice

w roku szkolnym 2019/2020 bezpłatnym dowozem do szkół objęci zostaną uczniowie, których droga z domu do szkoły obwodowej przekracza:

  • 3 km – w przypadku uczniów klas I-IV

  • 4 km – w przypadku uczniów klas V-VIII.

Trasa przejazdu autobusu oraz godziny nie ulegają zmianie.

Jednakże, rozkład jazdy podadzą do wiadomości na rozpoczęciu roku szkolnego dyrektorzy szkół.

Dla pozostałych uczniów, których rodzice są zainteresowani nabyciem biletu miesięcznego, istnieje możliwość jego zakupu w kasie biletowej PKS Tour Jelenia Góra, w cenie 90 zł. Następnie każdy kolejny bilet będzie można doładowywać przez widget umieszczony na stronie internetowej (brak konieczności przyjazdu do Jeleniej Góry). Wnioski i formularze można pobrać i wypełnić na stronie internetowej https://pks.jgora.pl/em-karta

Będą honorowane bilety miesięczne wykupione na kurs szkolny na wszystkich kursach np. wykupiony bilet szkolny relacji Krzaczyna – Kowary będzie honorowany na wszystkich naszych kursach na tym odcinku. Koszt biletu jednorazowego po mieście Kowary to 3,00 zł brutto.

Jednocześnie informuję, że rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej, które nie posiadają środków na zakup biletów miesięcznych, mogą ubiegać się o przyznanie zasiłku celowego w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Kowarach. W tym celu należy złożyć wniosek w siedzibie MOPS. Zasiłek celowy może zostać przyznany rodzinom, w których miesięczna wysokość dochodu na osobę nie przekracza 528 zł.

Skip to content