Nabór wniosków do programu  mPotega

Informujemy, że Fundacja mBanku w partnerstwie z Fundacją Dobra Sieć Dzięki po raz siódmy chce wesprzeć niestandardowe sposoby nauczania matematyki. W rozpoczętej właśnie kolejnej edycji programu  mPotega można ubiegać się o granty w wysokości od 2 do 8 tys. zł. Nabór wniosków trwa do 11 maja.

Program mPotęga promuje innowacyjne podejście do nauczania matematyki. Celem jest to, by uczniowie dostrzegli i docenili jej użyteczność i piękno. Zaprzyjaźnili się z matematyką i uświadomili sobie jak jest potrzebna w codziennym życiu. Program ma także pobudzić nauczycieli i pasjonatów matematyki do kreatywności w nauczaniu tego przedmiotu. W tym roku nauczyciele, którzy złożą wnioski o grant otrzymają egzemplarz nowej publikacji mFundacji – „Wielcy polscy matematycy. Scenariusze lekcji matematyki i nie tylko”.

W sześciu edycjach programu mFundacja przeznaczyła na naukę matematyki ponad 6 mln zł. Za tę kwotę zorganizowano łącznie 885 projektów edukacyjnych w całej Polsce. Skorzystało z nich już ponad 1 mln dzieci i młodzieży.

Granty będą przyznane w dwóch kategoriach: dla projektów wspierających edukację dzieci w klasach 4-6 szkół podstawowych oraz dla zespołów uczniów z klas 7-8 szkół podstawowych.

Zasady mPotęgi są proste:
– Programem grantowym obejmowane są dzieci uczące się klasach 4-8 szkoły podstawowej;
– Wniosek mogą złożyć: szkoły podstawowe, uczelnie wyższe, organizacje pozarządowe, biblioteki oraz grupy nieformalne z całej Polski;
– Propozycje powinny pokazywać innowacyjne, nieszablonowe podejście do nauki matematyki;
– Przekazywane granty będą w wysokości od 2 tys. do 8 tys. zł.

Nabór wniosków w VII edycji trwa do 11 maja br. Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.mPotega.pl.

Kontakt: Biuro Programu „mPotęga”, e-mail: , tel: 500 791 442.

 

Skip to content